Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Brda, Bydgoszcz i Wenecja Bydgoska

by Włodek on 2013-05-01

Po wejściu z Wisły w Brdyujście pojawia się przed nami imponująca i trochę groźnie wyglądająca śluza Czersko Polskie, a za nią, w dawnym porcie drzewnym, najstarszy w Polsce tor regatowy, na którym rozgrywane są zawody wioślarskie i kajakarskie. Dalej dziwnie niepasujący do naszych czasów obszar przemysłowy, gdzie dziesiątki wielkich, drewnianych pni zanurzonych do połowy w wodzie, tworzą spore tratwy.  Na Brdzie widać polujące kormorany i mewy. Nic nie wskazuje na to, że za parę chwil znajdziemy się w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Bydgoszczanie pokochali rzekę, tworząc na jej brzegach malownicze centrum, zwane z racji swej atrakcyjności Bydgoską Wenecją. To tutaj ponad Brdą „kroczy” słynny linoskoczek, tu też stoi Opera Nova i nowoczesne architektonicznie, ale nawiązujące do tradycji szklane spichrze oraz stary gmach poczty, a wszystko to, także nadrzeczne bulwary, jest nocą iluminowane. Mosty i mosteczki, w tym „mostki zakochanych” rzecz jasna, Wyspa Młyńska, śluzy, kanały i rzeczki, dopiero co otwarta przystań na Starym Mieście – tak powinno wyglądać każde nadrzeczne miasto. Bydgoszcz staje się z dnia na dzień coraz bardziej przyjazna dla gości odwiedzających ją drogą wodną.  Ciekawie jest także po przepłynięciu śluzy Miejskiej, a szczególnie utkwiły nam w pamięci stare mosty kolejowe.

Bydgoszcz – one of the most beautiful towns on international waterway E 70 in Poland.

Bydgoszcz, "linoskoczek", Bank Zdjęć Ai W BilińscyWenecja Bydgoska. Rzeźba "przechodzący przez rzekę". Brda river in Bydgoszcz.

Kormoran polujący na Brdzie. Fotografia przyrodnicza, Bank Zdjęć Bilińscy

Kormorany czarne, Phalacrocorax carbo, cormorants.

Bydgoszcz, tratwa z bali, Bank Zdjęć Bilińscy

W starym porcie drzewnym.

Przystań na Brdzie. Bydgoszcz. Bank Zdjęć Bilińscy

Na bydgoskiej przystani. Marina in the center of Bydgoszcz.

Opera Nova, Bydgoszcz, Bank zdjęć AiW Bilińscy

Opera.

Śluza Miejska na Brdzie w Bydgoszczy, Bank Zdjęć Bilińscy

Śluza Miejska (nr 2).  Miejska lock.

Brda - mosty kolejowe, Bydgoszcz. Bank zdjęć Bilińscy

Zabytkowe mosty kolejowe na Brdzie. Międzynarodowa droga wodna E 70. Railway bridges on Brda river, Bydgoszcz.

Bank Zdjęć A. i W. Bilińscy

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij