Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Richmond harbour, Clondra, Irlandia (Ireland)

by Włodek on 2013-05-25

Clondra to śliczne miasteczko, a może wieś, w rejonie Górnej Shannon w Irlandii. Ostatni port na naszej trasie z Ballinamore. Ale „ostatni będą pierwszymi”, bo to stąd „naszą” barką turystyczną typu Penichette 1165 FB, wyczarterowaną od Locaboat za pośrednictwem polskiej firmy Punt - www.barki.pl,  ruszy z powrotem na północ następna załoga. No i jako pierwszy z tej wyprawy zostanie opisany na naszym blogu :-) Clondra jest bardzo malownicza. Znajdziecie tu dwa zabytkowe, kamienne mostki, stary młyn, kościółek i mały cmentarz pełen charakterystycznych, kamiennych krzyży irlandzkich. Ale najbardziej urzekający jest sam port Richmond. Ławeczki na tle domów obrośniętych bluszczem, przyjemny pub oraz bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Drewniane wrota oddzielają porcik od suchego doku, gdzie w razie potrzeby, po wypuszczeniu wody,  można zapewne dokonać inspekcji i naprawy dna lub śruby. Do portu wchodzi się z niewielkiej rzeczki Camlin przez ręcznie obsługiwaną śluzę, troszkę tylko szerszą od jachtu.

Richmond harbor in Clondra, Ireland. One of the most beautiful in Upper Shannon region. Cozy town with old stone bridges, church and Irish crosses on the cemetery, nice pub and a safe playground for children. Two things interesting for boaters: dry dock and manually operated little lock – an entrance to the harbor.

Sluza 46 (lock) Clondra, Irlandia, Ireland, Bank zdjęć AiW BilińscyŚluza nr 46 w Clondrze. Clondra, lock 46.

Ręczne zamykanie śluzy. Clondra Irlandia. Closing the lock. Bank zdjęć Bilińscy

Obsługa wrót śluzy. Closing the door.

Richmond harbour, Clondra, Ireland. Bank zdjęć Bilińscy

Clondra - panorama portu Richmond z mostu. Clondra seen from the bridge.

Clondra, plac zabaw. Bank zdjęć Bilińscy

Bezpieczne miejsce dla dzieci tuż obok barek. Safe playground in the harbour.

Clondra, Irlandia, (Ireland) - suchy dok - dry dock. Photo: Bank Zdjęć Bilińscy

Zabytkowy suchy dok (zamknięte wrota na pierwszym planie) Clondra - dry dock.

Clondra, Ireland Bank zdjęć Bilińscy

"Gościu siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie" :-)

Bank Zdjęć A. & W. Bilińscy

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij