Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Dordrecht

by Włodek on 2011-11-26

Dordrecht jest jednym z najstarszych miast Holandii. Prawa miejskie otrzymał 1220 roku. Leży na południu kraju, niedaleko Rotterdamu.

Dordrecht - one of the oldest towns in Netherlands. (1220)

Dordt, bo tak mówią jego mieszkańcy, podobnie jak wiele innych miejscowości Holandii, to miasto historii i kanałów. Średniowieczne, trochę mroczne kamienice, potężne, stare kościoły, wilgotne i omszałe, zanurzone w ciemnych wodach ściany budynków… Wszystko tworzy niezwykłą atmosferę. Dotarliśmy tam płynąc wspomnianą już w jednym z wcześniejszych postów Standing Mast Route i pokonując głęboką śluzę. W Dordrechcie jest kilka miejsc do zatrzymania się. My wybraliśmy na chybił trafił marinkę Maartensgat, położoną w cieniu Grote Kerk, największego kościoła z najcięższym w Holandii, ważącym niemal 10 ton dzwonem. Przystań usytuowana jest za zwodzonym mostkiem dla pieszych. Żeby go pokonać, porozumieliśmy się z obsługą za pomocą UKF-ki. Po pół godzinie nadszedł jakiś starszy pan i otworzył kładkę. Na szczęście jest tam mały pomost dla oczekujących.

Marina Maartensgat

Na końcu y-bomu łyska (Coot, Fulica atra) siedzi sobie spokojnie na gnieździe :-)

W śluzie przed Dordrechtem. Lock before Dordrecht on Standing Mast Route.

 

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij