Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Kanał Elbląski. Pochylnia Jelenie.

by Włodek on 2011-11-02

Jest w północno-wschodniej Polsce miejsce dla wszystkich miłośników śródlądowych dróg wodnych szczególne. To Kanał Elbląski.

Elblag canal is unique in Europe. Yachts cruising from Elblag to Ostroda in Northeastern Poland are transported from one part of the canal to another by rail carriages climbing the hills!

Unikat na skalę europejską, a nawet światową. Tu statki, jachty czy hausboty płynące z Gdańska bądź Elbląga do Ostródy i dalej, przewozi się przez góry na jeżdżących po torach wózkach. Pokonanie tej trasy, to jedno z najbardziej niezwykłych przeżyć na wodnych szlakach. Przejście każdej z 5 pochylni wymaga trochę więcej uwagi i pracy niż śluzowanie, ale wrażenia, kiedy się stoi z jachtem na szczycie wzgórza, niczym z dachu świata spoglądając na rozległe panoramy - niepowtarzalne. Na zdjęciach przedstawiamy przenośnię Jelenie. Już od ponad 150 lat służy wodniakom.

Pochylnia Jelenie. Passage in Jelenie.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij