Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Penichette 1165 FB

by Włodek on 2013-08-08

Barka turystyczna Penichette 1165 FB to najwygodniejsza  jednostka, jaką dotychczas pływaliśmy. Co prawda w jednej z trzech dwuosobowych kabin było piętrowe łóżko, a rufowe sypialnie miały wspólną łązienkę i ubikację (osobne pomieszczenia), ale te drobne niedogodności równoważone były bardzo wygodnym rozkładem wnętrza i możliwością wyjścia na rufę oraz “mostek” aż trzema drzwiami. Barka ma świetne możliwości manewrowe, wspomagane w razie potrzeby przez dziobowy ster strumieniowy. Ważnym jest zdublowanie stanowiska sternika. Podczas deszczu można prowadzić łódź z wnętrza, a tylko manewry portowe czy wejścia do śluz albo przejścia pod wyjątkowo wąskimi mostami wykonywać z “dachu”, gdzie ster umieszczony jest w osi jachtu, pozwalając na dużą precyzję nawigowania.  Pod pokładem, patrząc od dziobu, znajduje się obszerna kabina z własną łazienką (wc, umywalka,prysznic), dalej duży kambuz z lodówką, wieloma szafkami, zlewem i kuchenką. Po kilku schodkach wchodzi się do położonego na trochę wyższym poziomie salonu z doskonałym widokiem na zewnątrz, sporym stołem, siedziskami oraz położonym na prawej burcie stanowiskiem sternika. Tuż za nim znajdują się przesuwane drzwi wychodzące na półpokład oraz schodki skierowane ku górze wiodące przez suwklapę na mostek. W dół z kolei prowadzą schodki do kabin rufowych. W jednej z nich (tej z piętrowym łóżkiem) znajdują się kolejne przesuwne drzwi wychodzące nisko na rufę, skąd po drabince można dostać się łatwo na wysoko położony pokład górny, ze stanowiskiem sternika oraz stolikiem i ławami. Ku dziobowi rozciąga się “pokład słoneczny”, a z przodu jachtu kolejne miejsce do kontemplacji – siedzisko ze stolikiem. Burty, jak we wszystkich chyba “peniszetkach” chronione są gumowymi listwami oraz odbijaczami. Penichette 1165 FB może pływać do 7 osób (wtedy jedna śpi w salonie obok stołu), ale wygodnie 6. Cztery godziny żeglugi dziennie ładuje akumulatory wystarczająco, by można było używać prądu do woli, w tym wydajnego ogrzewania, pomp wodnych, lodówki, komputerów itd. Jedynym mankamentem naszej łódki było zainstalowanie tylko jednego gniazda 230 V, co w czasach, gdy każdy załogant ma komórkę, laptopa, MP-ileś-tam, a niektórzy też golarkę, suszarkę do włosów, elektryczną szczoteczkę do zębów itd, jest nieporozumieniem. Wniosek? Należy zabrać ze sobą rozgałęziacz. Zbiornik nieczystości z toalet zapełnia się mniej więcej po 3-4 dniach, o czym informują odpowiednie diodki. Co taki też czas warto zadbać o napełnienie zbiorników na wodę. Jacht wyposażony jest w silnik diesla o mocy 50 KM, “pijący” około 4.3 litra ropy na godzinę. Długość jednostki wynosi 11.6 m, szerokość 3.85 m, wysokość ponad wodą 2.9 m, a zanurzenie 0.85 m.

Penichette 1165 FB is a very comfortable tourist barge. Three double cabins, big kitchen, three entrances, two steering places, water and cabin heating, big sundeck... Easy to steer in harbors - the bow thruster mounted on it is not needed in most cases. This yacht is 11.6 meters long, 3.85 wide, 0.85 deep and 2.9 meters high. Equipped in 50 HP diesel engine. Water tank and sewage water tank are big enough for 6 people for 3-4 days.

Penichette 1165 FB in Clondra harbor, Ireland

Richmond harbour, Clondra, Irlandia. (Ireland)

Penichette 1165 FB

Mesa Penichette 1165 FB. Salon.

Penichette 1165 FB

Aneks kuchenny, widok ze schodków do salonu. Kitchen.

Penichette 1165 FB

Kabina dziobowa z łazienką. Front cabin with a toilet.

Penichette 1165 fb

Schodki prowadzące z salonu na mostek. Stairs to the bridge.

Penichette 1165 FB

Wewnętrzne stanowisko sternika.  Steering place in the salon.

Penichette 1165 fb

Zewnętrzne stanowisko sternika na mostku. On the flying bridge.

A. i W. Bilińscy, Bank zdjęć.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij