Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Ueckermünde

by Włodek on 2011-12-21

Ueckermünde - atrakcyjne miasteczko w niemieckiej części Zalewu Szczecińskiego - ciekawy cel dla żeglarzy i motorowodniaków.

Ueckermünde - very nice town and harbor on Szczecin Lagoon.

Nie wszyscy właściciele motorowych jachtów uprawiają żeglugę tylko po kanałach, rzekach i niewielkich jeziorach. Coraz większa grupa wybiera spore i czasami zafalowane akweny, jak Zalew Szczeciński. Po jego niemieckiej stronie leży ciekawe miasteczko Ueckermünde. Wpływa się doń długim kanałem, a właściwie ujściem rzeki. Po lewej burcie zobaczycie sporą przystań, ale można także wybrać wariant postoju przy miejskiej kei. Tanio, bo za darmo, ale jest kłopot z dostępem do sanitariatów. Zaletą tego miejsca jest także bliskość centrum. Miasto, jak to u naszych zachodnich sąsiadów pięknie utrzymane i mogące pochwalić się XVI wiecznym zamkiem Książąt Pomorskich oraz kolorowymi kamieniczkami. Zwróćcie też uwagę na zdjęcie fajnej rzeźby, stojącego na rynku rybaka. On już zaopatrzył się w „karpia” na Święta;-) Ueckermünde ma też polskie imię – Wkryujście, co jest w zasadzie kalką nazwy niemieckiej.

Zalew Szczeciński. On Szczecin LagoonUjście rzeki. River estuary.Przy miejskim nabrzeżu. Town jetty.Dostawa "świeżej" rybyZamek Książąt Pomorskich. Castle.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij