Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Gronostaj. Stoat.

by Włodek on 2011-11-16

Śniadanie z gronostajem. Breakfast with a stoat.

We were preparing early breakfast when something moved behind the window. That was an ermine. Still in summer/autumn fur.

Właśnie zasiadaliśmy do śniadania. Na dworze szarość jesiennego poranka. I jakiś ruch za szybą kuchennego okna. Pewnie znowu szczygieł skubie nasionka wielkiego łopianu, który specjalnie zostawiliśmy, żeby drobne ptaki miały co jeść. Ale nie. Na niewielkiej piramidzie kamieni pod płotem siedzi sobie gronostaj! Jeszcze ciągle w bardziej letniej niż zimowej szacie. Śliczny, zwinny, czujny... Jednak specjalnie się nie przejął, kiedy powolutku otwieraliśmy okno. Teleobiektyw zawsze mamy w pogotowiu, więc zdążyliśmy zrobić kilka klatek. Obserwowaliśmy go jeszcze przez chwilę, jak polował pośród traw, a nawet kiedy wykopał z nory tłustego nornika. Tego już nie sfotografowaliśmy, bo gęste chwasty mocno przesłaniały myśliwego. Potem wszyscy /także gronostaj/ zabraliśmy się w końcu do sutego śniadania. Niezły początek dnia, przyznacie :-)

Gronostaj, Stoat, Mustela erminea

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij