Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Czerwiec z jeleniami. June with red deers.

by Włodek on 2013-06-25

Na łąkach coraz bujniejsza trawa, a w lesie coraz ciemniej, bo liście ograniczają dostęp światła. Dzień długi, więc na spotkanie z dziką zwierzyną trzeba wstawać bardzo wcześnie… Pobudka przed czwartą i … w drogę:  w góry, lasy! Całe szczęście, że poranna rosa zwilżyła ziemię i chodzi się cicho. Czujnie wypatrujemy najmniejszego ruchu. Są! Dwa byki z rogami w scypule wędrują przez las, od czasu do czasu przystając i rozglądając się wokół. Czasem są w głębokim cieniu, ale też udaje się złapać ujęcie w plamie porannego słońca. Wychodzimy na rozległą łąkę, a tam z lasu po lewej wybiega kolejny samiec  i nagle spręża się do skoku nad niewidoczną dla nas przeszkodą. Co to było? Dopiero na zdjęciu zauważamy cieniutki drut elektrycznego pastucha! Jak on go wypatrzył w pełnym biegu?! Niesamowite. Przed zmrokiem znowu idziemy przez las i dostrzegamy ruch po przeciwnej stronie wąwozu. Tym razem to łania z młodym pasie się wśród runa. A nad nimi i nad nami unosi się chmura owadów uprzykrzająca życie. Znoszą to jednak ze stoickim spokojem, w przeciwieństwie do nas,  dlatego opuszczamy las i wychodzimy na otwartą przestrzeń chłodzoną przyjemnym zefirkiem :-)

Days are very long so we have to get up really early to meet wild animals. At noon they prefere to rest in the shadow. Deer males have got new antlers. Some of them are quite big already, others small. All covered by a „velvet”. Females walk with their kids. Youngsters like to have fun so they run and jump around mothers.

Jeleń karpacki, Cervus elaphus Red deer (carpathian)Pokryte scypułem poroże jeleni karpackich. Red deers. Antlers in velvet.

Jeleń karpacki, red deer. Bank Zdjęć AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Poroże tego byka jeszcze mizerne. Red deer with rather small antlers.

Jeleń karpacki, Cervus elaphus, red deer

Imponujący skok, ale różki wręcz przeciwnie :-(. Nice jump but antlers not impressive.

Jeleń w skoku. Jumping red deer. Bank zdjęć AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Czy widzicie ten drucik, który on w galopie zauważył? Have you seen the wire which he noticed running fast?

łania z młodym, Cervus elaphus, Red deer female with a young.

Łania z młodym. Ciemno i tajemniczo w tym bieszczadzkim lesie :-). Doe with the cub in dark and mysterious woods.

Bank zdjęć A. i W. Bilińscy, fotografia przyrodnicza.

A przy okazji gorąco zapraszamy na 

Plener fotograficzno-astronomiczny 

"Bieszczady dniem i nocą"

10-12 stycznia 2014

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij