Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Kormorany na Bałtyku - rybacy i artyści. Cormorants - fishermen and artists.

by Włodek on 2013-10-16

Wydawałoby się, że o kormoranach nie da się powiedzieć wiele dobrego. Rybacy ich nie cierpią, bo one też łowią ryby, a więc trudno, by do konkurencji żywili ciepłe uczucia ;) Pięknością kormorany też nie grzeszą, więc mało kto się nimi zachwyca. I jeszcze jeden zarzut, który ciągle słyszymy: niszczą drzewa swoimi odchodami. To wszystko prawda. A jednak my je lubimy. Z wielu powodów. Przypominają nam trochę prehistoryczne pterodaktyle, kiedy stoją z rozłożonymi  skrzydłami,  susząc je na nabrzeżach  portów czy skałach. Niesamowite wrażenie zrobiło też na nas spotkanie z setkami tych ptaków na „kormoraniej” wyspie Ruden. W wodzie bardzo zwinne, na lądzie budzą uśmiech swoją nieporadnością. Podziwiamy sprawność tych ptaków przy łowieniu ryb. Są świetnymi rybakami! A do tego jeszcze artystami. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęcia poniżej. Płynąc w szwedzkich szkierach zastanawialiśmy, co to za białe drzewo na białej wyspie? Czy ten obrazek nie wygląda jak instalacja jakiegoś szalonego artysty? Dopiero, gdy podpłynęliśmy bliżej, zorientowaliśmy się, że to dzieło kormoranów. Hmmm, aż prosi się tu pointa, że nawet odchody  mogą być twórcze!

Fishermen hate cormorants – no wonder, nobody likes competitors, but we like these birds which look like ancient pterodactyls and are so clumsy on the land. Being great fishermen cormorants can also be creative artists. You don’t believe us? Just see the photo with white tree. Whole scene looks like a work of a talented  sculptor. Who would imagine that excrements can be artistic :-).

Kormoran w porcie Böda na Olandii, Szwecja. fotografia przyrodnicza, bank zdjęć Bilińscy

Suszenie skrzydeł w porcie Böda na Olandii w Szwecji. In Böda on Oland island, Sweden.

Portret kormorana

Prastary obrzęd religijny pterodaktyli? Ancient pterodactylus ceremony?

Kormorany. Wyspa Ruden w Niemczech.

Kormorany upodobały sobie małą, niemiecką wyspę Ruden koło Uznam. Cormorants on German islet Ruden.

Szwecja - wybrzeże szkierowe. Bank zdjęć, Bilińscy

"Instalacja" w szwedzkich szkierach koło Nyköping. Natural piece of art in Swedish skerries near Nyköping.

Bank zdjęć A. i W. Bilińscy

 

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij