Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Kowalik. Nuthatch

by Włodek on 2016-05-02

Kowalik, Sitta europaea, nuthatch fot A&W Bilińscy, bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

European nuthatch, Kowalik, Sitta europaea.

Krótka piłka z kowalikiem

Wstaliśmy przed świtem i ruszyliśmy piękną dziką bieszczadzką doliną w poszukiwaniu wczesnowiosennych kadrów. Powoli wstawał dzień i dotarliśmy do starego cerkwiska w opuszczonej wsi, ze starymi krzyżami i samotnymi drzewami muskanymi pierwszymi promieniami wstającego słońca. Sceneria była niesamowita, więc zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę. Gdy już poczuliśmy się nasyceni, Agnieszka przysiadła na skraju błotnistej drogi, by zmienić baterię w aparacie i zauważyła kątem oka jakiś ruch w pobliskiej kałuży. Powoli skierowała aparat w tym kierunku i tak powstało zdjęcie kowalika zbierającego glinę do budowy gniazda, a właściwie zamurowywania zbyt dużego otworu dziupli. A więc sezon budowlany już rozpoczęty! A morał z tej opowiastki jest taki, że zawsze trzeba być czujnym, bo w każdej chwili może się trafić okazja do zrobienia fajnego ujęcia A swoją drogą lubimy takie niespodzianki, zdjęcia zrobione całkowicie przypadkiem, podane jak na tacy, takie „krótkie piłki”.

 Construction season has just started. :-)

Agnieszka was changing the battery in her camera, kneeing by a small, muddy puddle when a nuthatch came and strated to collect some clay for narrowing the hole of its hollow. A photographer must be ready to shoot any time!

© Agnieszka & Włodek Bilińscy, bank foto

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij