Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Łanie jesiennie. Hinds in autumn.

by Włodek on 2013-11-16

Jesień to czas migracji zwierząt. Nie tylko tych dalekich, ale i takich całkiem bliskich. Zwierzęta o tej porze roku stają się bardziej ruchliwe i przemieszczają nie zważając na przeszkody. Znają to dobrze rolnicy, gdyż właśnie jesienią muszą częściej łatać ogrodzenia i pozrywane druty pastuchów elektrycznych. Dla fotografa przyrody to także czas, gdy łatwiej natknąć się na zwierzęta i złapać w kadr coś ciekawego. Wstajemy więc często o świcie i wędrujemy po polach, łąkach i lasach w nadziei na fajne spotkania. Raz było to stadko łań na szlaku turystycznym, innym razem łanie wybiegły wprost na nas z lasu na łąkę i przegalopowały tuż obok. A wczoraj, gdy zmachani sześciogodzinnym marszem po górach wróciliśmy wreszcie do domu, zastaliśmy na łące za stodołą chmarę około 40 łań pasących się na jeszcze zielonej roślinności :-)

Autumn is a time of migrations. Not only these well known long-distance but also short voyages. Animals begin to move from one place to another and farmers know it because they often have to repair fences broken by deers now. After the animals the predators move, for example wildlife photographers ;-). Here are some recent pictures of deer ladies we made on tourist trail or in the forest. 40 animals we saw just behind our barn.

Jelenie, Bieszczady, fot AiW Bilińscy, bank zdjęcParami na szlaku. On tourist path.

Łania w ruchu. Bank zdjęć A i W Bilińscy

Łanie na łące

Bieszczadzka "preria". Prairie in The Bieszczady Mountains.

Łanie jesienią. A i W Bilińscy, bank zdjęć

Łanie na polanie ;-), czyli za stodołą. Red deer herd behind our barn.

Bank zdjęć © A. & W. Bilińscy

A przy okazji gorąco zapraszamy na 

Plenery fotograficzno-astronomiczne

"Bieszczady dniem i nocą"

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij