Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Majówka z uralem. Ural owl

by Włodek on 2016-05-08

Puszczyk uralski w Bieszczadach. Strix uralensis, Ural owl, Bieszczady, Poland fot A&W Bilińscy, bank zdjęć

Ural owl,  Strix uralensis, Puszczyk uralski, Bieszczady

Puszczyki uralskie widujemy w Bieszczadach dosyć często, ale zwykle są to spotkania krótkie. Jest to gatunek sowy, który chętnie poluje za dnia, nie tylko o zmroku i nocą. Tym razem przez kilka dni mieliśmy okazję obserwować urala nieco dłużej. Siadywał na skraju lasu, przez minutę, dwie przeczesywał wzrokiem i słuchem trawę wokół, by przelecieć na kolejną gałąź. Czasem było to zaledwie kilka metrów dalej, a czasem kilkadziesiąt. Znikał w głębi puszczy na godzinkę, by znowu na kwadrans się pojawić. Co ciekawe, nic w naszej obecności nie upolował i wcale nie dlatego, że się nas obawiał, bowiem całkowicie ignorował naszą kryjówkę. Po prostu nie miał szczęścia. Jak widać nawet tak świetnie wyposażony i wyspecjalizowany drapieżnik, musi się sporo napracować, aby zasłużyć na codzienny posiłek.

Ural owl (Strix uralensis) is the most common owl in Bieszczady region. It often hunts during the day, not only by night. Here are a few pictures we made in the beginning of May.

Puszczyk uralski, ural owl, fot A&W Bilińscy bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

Startujący puszczyk uralski. Starting ural owl.

Ural owl. Strix uralensis, puszczyk uralski photo A&W Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Puszczyk uralski, ural owl, Bieszczady, Poland fot A&W Bilińscy, bank zdjęć

Puszczyk uralski, Ural owl, Strix uralensis, fot A&W Bilińscy, bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

© Agnieszka i Włodek Bilińscy

bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij