Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Wydra nad Sanem. Otter in San river.

by Włodek on 2013-12-09

Wydra nad Sanem. Otter in Bieszczady Mountains.

Wydra, Lutra lutra, otter, Bieszczady, Poland

Widywaliśmy wydry w Bieszczadach już kilka razy, ale zawsze były to krótkie obserwacje z oddali. Tym razem pojechałem nas San samotnie, schowałem się za jakimś kamieniem i czekałem. Cztery godziny w czasie pierwszych grudniowych chłodów. Zmarzłem na kość i… wróciłem z kwitkiem. Mówią, że świat należy do odważnych, ale chyba także do upartych, bowiem następna próba okazała się wspaniała. Zauważyłem wydrę z daleka w ciepłym świetle popołudniowego słońca i zdążyłem strzelić jedną klatkę, zanim zniknęła pod wodą. Wiatr wiał w jej kierunku, więc nawet specjalnie się nie zdziwiłem, kiedy więcej się nie ukazała. Trudno, przynajmniej ją widziałem. Nagle kątem oka dostrzegłem jakiś ruch obok mnie. Jest! Wpełza na lód o 6-7 metrów ode mnie. W ciągu trwającej pół godziny sesji zdjęciowej wydra złowiła i spałaszowała co najmniej 5 ryb. W końcu zauważyła moją obecność, ale nie skojarzyła mnie chyba z człowiekiem, bowiem oddaliła się powoli, a po trzech kwadransach, tuż przed zmrokiem, pojawiła się znowu, ciekawie i nieco podejrzliwie przyglądając mi się z wody.

We have seen otters in Bieszczady Mountains several times but from a long distance only. This time I (Włodek) was sitting on the bank of San river alone. The first December chilly days. Four hours of waiting and… I came back home frozen and with no pictures. In Poland we  say that world belongs to brave men, but I think that to stubborn too. The next episode by the river was really great. I saw the otter quite far away, standing in warm sunlight on the ice. It dived to water quickly so I got only one photo. The wind was blowing from my side so I was not surprised that it did not show again. Bad luck, but I saw it at least. Suddenly I saw some movement very close to my shelter. An otter climbing on the ice 6-7 meters from me!  Otter stayed there for half an hour, diving, hunting and eating 5 fish right in front of my camera! What a marvelous experience! Animal discovered me after this long time but I think that did not see a human, perhaps just some strange, unusual  thing on the shore. It swam away slowly but after some time, before dusk came back observing me  curiously from the water.

Wydra na Sanie. Otter on San river.Wydra w całej (prawie) okazałości. Udane polowanie. Otter, Lutra lutra.

Wydra Lutra lutra, Otter, Bieszczady, Poland

Wydra z bliska. Otter - portrait.

Ta ryba to brzanka, Barbus carpathicus, The fish is  a Carpathian Barbel

A.&W. Bilińscy Bank zdjęć, fotografia przyrodnicza.

Przy okazji gorąco zapraszamy na 

plenery-warsztaty fotograficzno-astronomiczne 

„Bieszczady dniem i nocą”

Warsztaty fotograficzne Bieszczady dniem i nocą

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij