Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Kładka Ojca Bernatka.

by Włodek on 2013-09-26

Kładka Ojca Bernatka, czyli Kraków romantycznie. W dawnej stolicy Polski romantycznych zakątków nie brakuje, ale od przybytku głowa nie boli. Mimo kontrowersji i sprzeciwów części mieszkańców miasta, mostek pieszo rowerowy nad Wisłą powstał, otrzymał nagrody za najpiękniejszą kładkę dla pieszych oraz na wspaniałą iluminację, a co ważniejsze, został dobrze przyjęty przez wielu mieszkańców grodu Kraka oraz licznych turystów. Szczególnie upodobały go sobie zakochane pary, wieszając na jego barierkach symboliczne kłódki, dzięki czemu dołączył do „ekskluzywnej” kategorii mostów miłości A piszemy o nim akurat dzisiaj nie bez powodu, bowiem już za kilka dni, 30 września, miną dokładnie 3 lata od jego otwarcia. Może wybierzecie się na krakowski Kazimierz lub z drugiej strony Wisły, na Podgórze, by w dniu urodzin odwiedzić  Kładkę Ojca Bernatka? No właśnie, a kim był tajemniczy patron mostu? Zakonnikiem, któremu Kraków zawdzięcza powstanie szpitala Bonifratrów. Ojczulek miał niebanalne imię – Laetus.

Father Bernatek’s  love bridge in Cracow. Crosses Vistula river from Kazimierz to Podgórze. This foot and bicycle bridge is only 3 years old but quickly became an important tourist destination in this historical city.

Kładka Ojca Bernatka w Krakowie. Wisła, fot A&W Bilińscy bank zdjęć

Kłódki na moście miłości - kładka Ojca Bernatka, Kraków

Wisła pod kładką Ojca Bernatka. Cracow bridke of Father Bernatek.

Kładka Bernatka od strony Podgórza. Kraków

Kładka ojca Bernatka o zmierzchu, bank zdjęć A i W Bilińscy

Father Bernatek's love bridge over Vistula river in Cracow.

Fot. A. i W. Bilińscy - Bank Zdjęć.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij