Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Liwiec, dzika rzeka. Liwiec, wild river.

by Włodek on 2013-04-23

Pierwsze oznaki wiosny mobilizują nas zwykle do ruszenia w teren. Na rower, spacer… Tym razem wybraliśmy się na jednodniowy,  pontonowy spływ Liwcem, mazowiecką rzeką, która na razie nie doczekała się infrastruktury brzegowej, dzięki czemu zachowała w miarę dziki charakter. Było zimno, więc zabraliśmy ze sobą śpiwory i grube ubrania. Pomysł był taki, żeby zostawiając samochód gdzieś pomiędzy Siedlcami (które nie leżą nad samym Liwcem, ale jako większa miejscowość pozwolą łatwiej zlokalizować rejon Mazowsza, gdzie byliśmy) a Liwem, znanym z niewielkiego zamku, w wygodnym do zrzucenia na wodę gumowej łodzi miejscu,  wyruszyć we dwoje w nieznane. Po zakończonym spływie jedno z nas miało na składanym rowerze zabranym „na pokład” dojechać do auta, a nim do punktu zakończenia wyprawy, by stamtąd,  po zapakowaniu sprzętu wrócić do stolicy. I wszystko poszło zgodnie z planem. Rzeka bardzo silnie meandruje, więc kilka godzin powolnej żeglugi nie oddaliło nas od startu zbyt daleko i nawet po piaszczystych, leśnych drogach udało się na dwóch kółkach, w miarę łatwo dojechać do naszych czterech kółek. Rejs miał typowo przyrodniczy charakter, bowiem po drodze mijaliśmy niewiele miejscowości, raczej nadrzeczne wioseczki. Nie obyło się bez drobnych przygód, kiedy to musieliśmy ponton przenosić ponad kładkami, ponieważ poziom wody był wysoki i prześwit pod mostkami za mały. Najpiękniejsze jednak chwile przeżywaliśmy płynąc leniwie pośród lasów i pól, a szczególnie na wiosennych rozlewiskach, gdzie spotkaliśmy stada gęsi i kaczek, między innymi piękne rożeńce. Tu i ówdzie widzieliśmy drzewa podcięte przez bobry, raz mignęła nam sarenka. Piękne miejsce i fajna przygoda.

Early spring rafting on rubber dinghy down Liwiec river in Mazovia region near Siedlce. Beautiful scenery and lots of water birds. Great but a bit cold adventure ;-)

Rzeka Liwiec, Mazowsze, Bank zdjęć AiW Bilińscy

Przedwiośnie nad rzeką Liwiec. On Liwiec river.

Spływ rzeką Liwiec. Bank Zdjęć AiW Bilińscy

Dzielny wioślarz ;-)

Fotografia przyrodnicza, Bank Zdjęć AiW Bilińscy

Dzielna "fotografka" ;-)

Rożeniec, Anas acuta, Northern pintail, Bank zdjęć AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Rożeniec, Anas acuta, Northern pintail

Dzikie gęsi, Bank zdjęć AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Gęsi, Geese.

Liw - zamek, dwór i muzeum. Bank zdjęć AiW Bilińscy

Liw - dwór, zamek, muzeum. Widok od strony rzeki. Castle and museum in Liw.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij