Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Szymbark, dom do góry nogami.

by Włodek on 2011-02-18

SzymbarkNa doskonały pomysł wpadł pewien kaszubski przedsiębiorca. W pobliżu swego tartaku wybudował „dom do góry nogami”. Wygląda tak jak wiele innych drewnianych, piętrowych domków, tyle że stoi na dachu. Wszystko jest w nim postawione na głowie. Chodzi się po suficie, a ze znajdującej się ponad głową podłogi zwisają (także odwrócone) krzesła, łóżko, nawet szafka ze stojącym na niej, a właściwie wiszącym pod nią telewizorem. Efekt wizualny jest tak intensywny, że prawie każdy ma tu kłopoty z błędnikiem i zawroty głowy. Ciekawie jest także na zewnątrz dziwacznego domku. Na sporym terenie w jego pobliżu zorganizowano rodzaj skansenu. Można tam zwiedzić autentyczny, sprowadzony z dalekiego wschodu Dom Sybiraka, żeby przekonać się w jakich warunkach żyli polscy zesłańcy. Warto także wejść (jeśli się nie ma klaustrofobii) w podziemne korytarze partyzanckiej organizacji Gryf Pomorski czy zobaczyć najdłuższą, wpisaną do księgi rekordów Guinnessa, deskę świata.

A wszystko to znajdziecie w Szymbarku na Kaszubach, niedaleko najwyższej góry polskiego niżu – Wieżycy. I dobra rada. Skansen robi się z dnia na dzień bardziej popularny, więc jeśli planujecie odwiedzenie go podczas weekendu, zacznijcie rankiem, zaraz po otwarciu. Unikniecie tłumów. :-)

Upside down house in an open air museum in Szymbark Kashubia region, Poland

Dom do góry nogami w Szymbarku. Bank Zdjęć A. i W. Bilińscy

Upside down house

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij