Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Aarsdale (Årsdale), Bornholm.

by Włodek on 2012-02-28

If you are tired of staying in overcrowded harbors Allinge or Gudhjem on Bornholm, try to visit Aarsdale (Årsdale). "Try" is an important word because sailors have to be careful entering this charming and calm marina. It should be done slowly as there are several narrow turns before the yacht will finally moor safely in the last harbor basin.

Aarsdale (Årsdale) to najbardziej „pokręcony” porcik Bornholmu. Jeżeli ktoś lubi z ułańską fantazją i na pełnym gazie wchodzić do przystani, ten skończy rejs już na drugim z kilku zakrętów, przypominającego slalom wejścia. Ale dzięki temu, że jak wąż wślizgujemy się zakosami do portu, w ostatnim basenie stoimy bezpiecznie. Aarsdale to bardzo klimatyczne miejsce. Nie doświadczycie tu zgiełku Allinge czy Gudhjem, (o Nexø nie wspominając). Spotkaliśmy tam może 3 inne jachty. Ruch jest tak znikomy, że chyba nie opłacało się instalować wszechobecnych na Bornholmie automatów do płacenia za postój. Obowiązuje tu jeszcze starszy i oparty na zaufaniu model uiszczania opłat. Należność zostawiamy w kopercie, wrzuconej do specjalnej skrzynki na listy. W Aarsdale będziecie mogli obserwować leniwe życie rybackiego porciku, odpoczniecie na trawniczkach z widokiem na morze, pogrillujecie sobie spokojnie przy drewnianych stolikach. Kawałek od portu zaczyna się sielski, rolniczy Bornholm, w sam raz na rowerowe wycieczki. A nad sennym miasteczkiem wznosi się ślicznie odrestaurowany wiatrak, w którym Wasze Panie zostawią majątek, kupując różne gustowne świecidełka. Już choćby po to, by zrobić przyjemność damom swoich serc, warto przypłynąć do Årsdale. Tylko raczej w ładną pogodę lub przy wiatrach z zachodu. Inaczej nie jest łatwo tu wejść.

Aarsdale - Årsdale port, Bornholm

 Wiatrak w Aarsdale - Årsdale windmill.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij