Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Böda na Olandii, Böda on Oland, Sweden

by Włodek on 2012-02-02

On Northern Oland, Eastern coast there is a small and nice harbor Böda. Good localisation if someone wants to sail to/from Gotland or Poland. And besides it is a beautiful place with calm surroundings and a sandy beach. No wonder that Böda is quite crowded during high season.

Pisaliśmy już kiedyś o początku Olandii, to teraz pora na końcówkę, chociaż jak to mówią, każdy kij ma dwa końce, a i początek też zależy od punktu widzenia. Po tych dziwnych wywodach pora na jakiś konkret, a jest nim porcik Böda, położony na wschodnim wybrzeżu północnego krańca wyspy. Miejsce popularne wśród szwedzkich i niemieckich żeglarzy, w sezonie zatłoczone. Jedna z niewielu przystani po tej stronie wyspy. Dobry punkt wypadowy do przeskoczenia na Gotlandię czy do Polski. Jachty najchętniej stają przy drewnianym pomoście blisko wejścia, ale tam jest dosyć płytko i zwykle zajęte, więc trzeba się przytulić gdzieś głębiej, przy kutrach. Byle nie zaglądać do basenu łodziowego – za mało wody dla jachtów. Böda słynie ze swojej pięknej, piaszczystej i niezbyt (jak na polskie standardy) zatłoczonej plaży. Niektórzy żeglarze spędzają nawet tydzień w porcie, ze względu na możliwość poleżenia na piachu. Sama miejscowość ma letniskowy klimacik. Raczej nic szczególnie interesującego tu nie widać, ale jest sielsko, wyjątkowo ciekawskie krowy pasą się na podmokłych, nadbrzeżnych łąkach, niedaleko portu stają na placu kampery, jest kemping… Można wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę pośród pół i lasków lub po prostu poleniuchować.

Port - Böda - harbor

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij