Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Femø muzyczna wyspa. Island of Music

by Włodek on 2011-02-17

If you love jazz  Femø is a place for you. This Dannish island is famous for Femø Jazz Festival which is organized every summer. So many yachts come to  join the event that all marina is full. Quiet coutryside is flat so it is wise to have bicycles on the boat.

Jeśli kochasz jazz, to miejsce jest dla Ciebie. Pozostajemy w Danii. Melomanów zapraszamy na wyspę Femø, leżącą na północ od wyspy Lolland. Mieszka na niej zaledwie nieco ponad 140 osób, ale latem liczba ta się zwielokrotnia. A to za sprawą odbywającego się już od wielu lat Femø Jazz Festiwal. Zwykle trwa on kilka dni na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku ma to być 2-7 sierpnia. Maleńka marina wypełniona jest w tym czasie po brzegi, a z niewielkich promów wylewa się rzeka ludzi z plecakami, rowerów, motocykli z namiotami na bagażnikach, camperów, samochodów z przyczepami. Bo publiczność mieszka na campingu. W dużych namiotach odbywają się koncerty. Jedne płatne, inne za friko. Jest trochę alkoholu, ale bez przesady. (Znaleźliśmy tam w trawie kieliszek do wina. Wymyliśmy, wyparzyliśmy, wypiliśmy toast za pomyślność wyspy. Kieliszek do dziś z nami żegluje:-)) Femø ma sielsko rolniczy charakter. Senne i schludne, jak to u Skandynawów miasteczko, pola, laski, lekko pofalowany krajobraz z najwyższym szczytem, uwaga: 21 m n.p.m.! Świetne warunki do zwiedzania na rowerach.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij