Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Kopenhaga. Copenhagen

by Włodek on 2011-02-10

Copenhagen, one of the most beautiful Baltic capitals. Interesting Nyhavn and Christianshavn canals and harbors, well known  Little Mermaid statue, and great view from church Vor Frelsers Kirke.

No i w końcu docieramy do Kopenhagi. Im więcej nadbałtyckich miast odwiedzamy, tym trudniej nam zdecydować, które nam się najbardziej podoba, ale Kopenhaga niewątpliwie należy do tych najciekawszych.

Czy wiecie co ma wspólnego Mała Syrenka, bohaterka baśni Andersena z piwem? Okazuje się, że wiele. Jej pomnik, symbol miasta, powstał w 1913 roku na zlecenie Carla Jacobsena, ówczesnego właściciela browaru Carlsberga:) Jeśli staniecie w małym, niemal okrągłym basenie jachtowym Langelinie, wykorzystajcie to, że statua jest tuż obok i obejrzyjcie ją o jakiejś romantycznej porze, bowiem za dnia oblegana jest przez hordy turystów. Jeśli wolicie poznać z bliska życie miasta, wpłyńcie głębiej w kanały. Postój mniej komfortowy, ale ciekawszy. Stolicę Danii można zwiedzać przez kilka dni, ale jej centrum jest na tyle małe, że nawet kilkugodzinny pobyt pozwoli poznać niezwykły klimat tego miasta. Osobiście polecamy oczywiście okolice Nyhavn. Wzdłuż kanału cumują klasyczne, drewniane stateczki, a nabrzeża pełne są tętniących życiem do późnej nocy knajpek. Koniecznie wdrapcie się także na wieżę kościoła Zbawiciela - Vor Frelsers Kirke. Rewelacyjna panorama miasta! A i wspinaczka na szczyt emocjonująca, bo każdy kolejny stopień otaczających iglicę z zewnątrz schodów jest mniejszy od poprzedniego. Na ostatnim nie sposób postawić całej stopy.

 

Mała Syrenka. Little Mermaid.

Vor Frelsers Kirke

Christianshavn

 

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij