Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Kristianopel.

by Włodek on 2011-05-11

Kristianopel in Kalmarsund is a very nice village with friendly marina. One of the most pleasant in the region. Places for mooring are marked accordingly to depth of water and lenght of yachts.

Jeśli wybieracie się w okolice Karlskrony, to macie niedaleko, a jeżeli planujecie przejście Kalmarsundem, to już całkiem Wam po drodze do uroczego, położonego na stałym lądzie porciku Kristianopel. Piękna i bezpieczna marinka, ładna okolica i typowa dla Skandynawii, czyli bardzo zadbana wioseczka. Wchodząc do portu należy zwrócić uwagę na napisy umieszczone na nabrzeżach, a wskazujące miejsca dla dużych i mniejszych jachtów, a nawet pokazujące głębokość przy kei. W porcie są oczywiście miłe sanitariaty, ale także mini stacja benzynowa, jakiej z całą pewnością nie dopuszczono by do użytku w naszym kraju, a jednak bezpieczna dla środowiska. Od wielu lat portem dowodzi przyjazny, choć w razie potrzeby srogi bosman (potrafił nawet wyrzucić z portu jacht z pijaną bądź zbyt głośno zachowującą się załogą) W 2009 towarzyszyła mu duża i kolorowa papuga. Ciekawe czy jest tam i dziś.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij