Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Lickershamn, Gotlandia

by Włodek on 2011-05-04

Lickershamn on Gotland is a beautiful harbor not far from Visby to North. Wonderful landscapes around the marina and a huge rock called Jungfrun, the highest raukar in Sweden.

Gotlandia to nie tylko Visby, przystanek podczas długiego skoku na Alandy czy do Sztokholmu. Można na niej spędzić cały wakacyjny rejs. Nam spokojne opłynięcie wyspy zajęło trzy tygodnie. Jest tam chyba kilkanaście portów, a co najmniej 8 warto odwiedzić. Na zachętę napiszemy o Lickershamn, niewielkim porcie położonym nieco na północ od Visby. Zaglądają tam żeglarze, których zmęczył już nieco zgiełk stolicy wyspy, ale nie chce im się daleko płynąć;-)

Lickershamn położony jest w niewielkiej zatoce o stromych, klifowych zboczach z obu stron, z których roztaczają się piękne widoki. Zdecydowanie warto wybrać się na dwie piesze wycieczki (w obu kierunkach od portu), aby zobaczyć wapienne ostańce, (Jungfrun jest ponoć najwyższy w całej Szwecji, a może najwyższa, bo nazwa oznacza pannę) oraz zachłysnąć się szerokimi panoramami. Jest to oczywiście porcik rybacki, zobaczycie więc tam charakterystyczne, ciemnoczerwone chatki i kupicie wędzoną rybkę. Stajemy w systemie boja – betonowa keja. Podczas podchodzenia należy zachować ostrożność i zerknąć na mapę, gdyż w pobliżu portu znajduje się skalista płycizna.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij