Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Lohme, Rugia (Rugen)

by Włodek on 2011-10-03

Lohme marina on German island Rugen, not far from famous chalk cliffs. Also the town is situated high above the water level so to get there from the harbor, sailors must climb many steps :-)

Mówisz Rugia, a żeglarz zwykle myśli Sassnitz. (Wiedzieliście, że po polsku brzmi to Sośnica? ) No, ale tam się chyba więcej nie wybierzemy, bo duże porty z reguły omijamy. Natomiast Lohme, to całkiem co innego. (Po polsku Łom, niezły numer) Położona po przeciwnej niż Sassnitz stronie półwyspu marina dostępna jest raczej podczas sprzyjających warunków, ale warto tu zawinąć. Do słynnych kredowych klifów jest tylko trochę dalej niż z „Sośnicy”, ale nawet najbliższa okolica porciku jest bardzo urokliwa: kamienista plaża (a kamyczki są sporawe) i nietypowe wyjście do miasta: strome, wspinające się na wysoki brzeg schody z pięknymi widokami na morze. Doskonały sposób na spalenie nadmiaru pochłoniętych podczas posiłku kalorii. Miasteczko też przyjemne. Dla miłośników przyrody atrakcją będą spacery po ciemnych buczynach Parku Narodowego Jasmund. Generalnie polecamy.

 

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij