Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Łotwa - Ryga, piękne miasto. Beautiful Riga, Latvia.

by Włodek on 2011-11-17

Riga - the capital of Latvia is a wonderful city. After years of renovation Old Town looks really great. It is a part of European Route of Brick Gothic.  Art Nouveau district is on UNESCO World Heritage List. We were not bored even for a second in Riga. Music concerts, nice restaurants, amazing view from the tower, the biggest cinema screen in Europe... The marina is situated close to the center  an hour of motoring along Daugava river from the sea.

Jak pewnie zorientowaliście, duże porty staramy się omijać, ale Ryga, stolica Łotwy wydała nam się na tyle egzotyczna, że wałęsając się po Zatoce Ryskiej zawędrowaliśmy i tam. Nie żałowaliśmy ani przez chwilę. Całymi dniami spacerowaliśmy po ślicznie odrestaurowanym, leżącym na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego Starym Mieście, podziwialiśmy słynną, znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, secesyjną dzielnicę Art Nouveau, słuchaliśmy dobrej muzyki na żywo w przyjemnych knajpach, wreszcie obejrzeliśmy film na największym ponoć ekranie kinowym w Europie. Do mariny w Rydze dociera się po trwającej ponad godzinę, silnikowej żegludze Dźwiną i cumuje niedaleko centrum. Z obsługą przystani dogadamy się zarówno po angielsku jak i rosyjsku, bowiem połowa obywateli Łotwy jest narodowości rosyjskiej.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij