Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Wyspa Hanö Island

by Włodek on 2011-10-25

Windy island Hanö in Sweden. Big bay around has the same name. Wonderful landscapes, mysterious forest, fallow-deers, lighthouse and nice harbor.

Wyspa Hanö (na zachód z lekką odchyłką ku południowi od Karlskrony) zachwalana nam była nie raz, ale jakoś nigdy nie mieliśmy okazji, żeby tam zajrzeć. Aż do tego roku. Warto było! Wysepka nie za duża, ale mimo popularności pośród żeglarskiej braci, jest gdzie w samotności pospacerować. Na początek, z fajnego portu, w górę do latarni morskiej. Widoki na zatokę Hanö i odległy ląd niesamowite. Także na skalisto-łąkowe zbocza wzgórza, na których przemykają jak duchy na wpół oswojone daniele. Potem wycieczka ku maleńkiemu cmentarzowi brytyjskich marynarzy z początku XIX wieku i na jaśniejący na tle wody, wyglądający niczym przecinek półwysep. Jest tam też niezwykły las. Skandynawowie pewnie nazwaliby go Lasem Trolli. Na Hanö wieją ponoć najsilniejsze (poza górami) wiatry w Szwecji.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij