Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Wyspa Harstena (island)

by Włodek on 2012-03-14

Harstena island in Sweden has a very safe anchorage in a long and narrow bay. Pleasant flat rocks make a great place for sunbathing and as a picnic area. Popular destination among Swedish sailors.

Gdzieś pomiędzy Västervik i Nynäshamn, na skraju szwedzkich szkierów, odkryjecie długą wyspę Harstena. Na jej północnym koniuszku znajduje się wąskie i trochę groźne, ze względu na liczne skały, wejście do bezpiecznej i chronionej ze wszystkich stron zatoki. Miejsce na mapie wyglądało tak zachęcająco, że wybraliśmy je na cel spotkania trzech jachtów z przystani NCŻ-u w Górkach Zachodnich. Mieliśmy nadzieję, że w tak odległym od cywilizacji zakątku, w ciszy i niemal samotnie spędzimy dzień czy dwa. SMS-owa łączność zadziałała i o ustalonej porze znaleźliśmy się wszyscy na umówionym kotwicowisku, pośród… dziesiątków innych jachtów, bowiem jak się okazało, Harstena to nie tylko bezpieczne, ale też piękne, a co za tym idzie popularne miejsce. Sosnowe lasy na wysokich skałach, nagrzane słońcem, płaskie kamienie nad samą wodą – idealne warunki na piknik. Długa na kilometr zatoka składa się z wąskiego „awanportu”, kończącego się cieśninką oraz większego i szerszego „jeziora” tuż za nią. Na mapie Google (link na górze fotoblogu) wygląda, jakby to jeziorko nie miało połączenia z morzem i dopiero przejście na zdjęcie satelitarne, ukazuje prawidłowy obraz sytuacji. Jeśli będziecie kiedyś w pobliżu, zajrzyjcie tu koniecznie.

Harstena. Wewnętrzne jezioro. Inner bay.Wyjście z zatoki. Entrance to the bay.Kajakarze morscy

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij