Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Wyspa Hiddensee (island)

by Włodek on 2011-09-13

Hiddensee Island in Germany near Rugen is a tranquil holiday destination. Great sandy beaches on open sea side and wild  shallows opposite, where two marinas: Vitte and Kloster are situated. There aro no cars on the island. Great view from the lighthouse hill. To reach one of the harbors stay on buoyed routes dragged in  sand.

Niemiecka wyspa Hiddensee, położna tuż obok Rugii, była ulubionym miejscem wypoczynku Alberta Einsteina. Długa na 17 km, ale za to wąska niczym przecinek (od ¼ do 3 i ½ km), wygląda trochę jak odcięty kawałek półwyspu Helskiego. Za to, mimo sporej popularności, nie ma tu aż tak intensywnego ruchu turystycznego. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Hiddensee jest pośród nadbałtyckich kurortów oazą spokoju. Powodem jest zakaz wjazdu dla samochodów. Po wyspie można się poruszać pieszo, rowerami oraz konno lub bryczkami. Koniecznie trzeba wspiąć się na najwyższy punkt Hiddensee, wzgórze z latarnią morską, by rozkoszować się niesamowitymi widokami na morze, Rugię oraz pobliską cieśninę. Obie strony wyspy bardzo się od siebie różnią. Narażona na ataki sztormowych fal część nadmorska jest piękna, ale często wietrzna i wtedy zamiast na piaszczystą plażę warto wybrać się na osłonięte, porośnięte rozległymi trzcinowiskami brzegi naprzeciwko. Tam też znajdują się dwa porty jachtowe Vitte (większy, ale bardzo zatłoczony) i Kloster (nieduży i także bardzo zatłoczony, lecz położony bliżej większości atrakcyjnych miejsc. Do obu prowadzą stale pogłębiane (ach te piaski) i wąskie, dobrze oznakowane kanały, z których nie radzimy zbaczać.

Vitte marina.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij