Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Dania - Lolland & Falster - Denmark

by Włodek on 2011-12-20

Lolland and Falster are quite big Danish islands separated by a narrow and long sound Guldborgsund. There is a marina in Nykøbing, Falster. On the other side of the water there is an interesting Medieval Center. It is possible to get there on yacht bicycles.

Lolland i Falster to dosyć duże wyspy duńskie, położone niemal dokładnie na północ od niemieckiego Rostocku. Kiedy będziecie płynąć przez wąską i długą cieśninę Guldborgsund pomiędzy nimi, nie zdziwcie się, jeśli w pobliżu waszego jachtu nagle coś świśnie i w płytkie rozlewisko niedaleko toru wodnego trafi spory kamień, strasząc Bogu ducha winne łabędzie i co bardziej nerwowych żeglarzy... Skąd ten wielki plusk, dowiedzieliśmy się dopiero następnego dnia, kiedy po zacumowaniu w Nykøbing na Falster, wybraliśmy się rowerami przez most do Sundby na Lolland. Znajduje się tam imponujące Centrum Średniowiecza. W czasie wakacji organizowane są turnieje rycerskie (pojedynki także na koniach), a w samo południe odbywa się pokaz miotania głazów za pomocą katapulty. Robi wrażenie! Poza tym dowiecie się jak przed wiekami żyli duńscy wieśniacy oraz rybacy. Miejsce warte odwiedzenia.

NykøbingRynek w Nykøbing.Centrum średniowiecza. Medieval center. LollandKatapulta. Catapult.a ten prawie wyleciał z siodła jak z katapulty ;-)

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij