Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Wyspa Mässkär (island), Finlandia

by Włodek on 2013-04-03

Mässkär in western Finland is a nice and quite safe harbor situated on an island not far from Pietarsaari (Jakobstadt), Gulf of Bothnia.  It is a tourist place with picturesque landscapes, pleasant café and restaurant, nature station, sauna and a fire place. The harbor is deep but as can be seen on the pictures there are many rocks in the bay so follow red and green buoys.

Poszukując głębokowodnych (co nie znaczy pozbawionych kamieni) i jednocześnie atrakcyjnych portów na fińskim wybrzeżu Zatoki Botnickiej natknęliśmy się na fajną wioskę Mässkär. Oczywiście, jak można się po nas spodziewać, nie na stałym lądzie, a na wyspie położonej w okolicach Pietarsaari (Jakobstadt).  Dwa solidne pirsy dają możliwość zacumowania longside  dziesięciu jachtom. W pobliżu portu znajduje się miejsce na ognisko i sucha toaleta. Kawałek w głębi wyspy, na wzgórzu, znajduje się spory budynek z kawiarnią, restauracją oraz stacją przyrodniczą, a także prysznicami i sauną. Około 50 charakterystycznych dla Skandynawii domków i wijące się pośród sosnowych lasów turystyczne ścieżki dopełniają obrazu tego miejsca. Przyjemna przystań na noc lub dwie.

Mässkär island, Gulf of Bothnia, Bank Zdjęć, Bilińscy

Wyspa Mässkär w Zatoce Botnickiej, Finlandia

Wyspa Mässkär, Zatoka Botnicka, Finlandia, Bank Zdjęć, Bilińścy

Port Mässkär, bank zdjęć Bilińscy

Marina Mässkär, Zatoka Botnicka, Bałtyk

Bank Zdjęć A. i W. Bilińscy

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij