Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Wyspy Bréhat, Île-de-Bréhat archipelago (island)

by Włodek on 2012-01-06

A few photos from gorgeous Brehat islands  - archipelago (Île-de-Bréhat) in Northern Brittany, France, not far from Trieux river mouth.

Skoro jest to pierwszy post w Nowym Roku, to dla odmiany wybierzmy się do Bretanii, wzdłuż której rozsypał się cały łańcuszek osobnych archipelagów, nazywanych łącznie wyspami Ponant. Na północnym wybrzeżu Bretanii leżą, miedzy innymi, niezwykle malownicze wysepki Bréhat. (Francuzi czytają to mniej więcej jak „brea”, a Anglicy „brehats” ;-)) Niedaleko stąd do ujścia rzeki Trieux, a najbliższe miasto to Paimpol. Staliśmy tam na kotwicy w piaszczystej zatoczce otoczonej czerwonawymi, skalistymi brzegami. Na plaży restauracja, która wieczorem zamykała swe podwoje, a dalej niewielka wioska i górująca nad archipelagiem kaplica św. Michała. Z kościelnego wzgórza roztaczają się niebanalne widoki na okoliczne wyspy, cieśniny, morze, jachty… W przydomowych ogródkach rosną figowce, eukaliptusy i mimozy. Jeśli będziecie w okolicy portów St Quay Portrieux lub Lézardrieux, koniecznie zakotwiczcie na parę godzin w archipelagu Bréhat, a przekonacie się, że niewiele jest piękniejszych miejsc w Europie.

Île-de-Bréhat, Wyspy Brehat, Brehat archipelago (island)

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij